لوله پلي اتيلن

لوله پلي اتيلن

ایجاد وبلاگ رایگان

چربي گير هلدينگ صنايع برتر

چربي گير

چربي گير دستگاه هاي لوله كشي با قابليت نصب آسان هستند كه براي جذب (يا به دام انداختن) چربي ها، روغن ها و گريس (FOG) قبل از ورود به سيستم زهكشي اصلي طراحي شده اند. آنها يك وسيله ضروري و ضروري براي تمام آشپزخانه هاي تجاري بريتانيا هستند. در اينجا در فروشگاه چربي گير، همه چيزهايي را كه هنگام جستجوي يك چربي گير آشپزخانه صنعتي به آن نياز داريد، از مدل هاي فولادي ضد زنگ ما گرفته تا چربي گيرهاي با روكش اپوكسي، و همه چيز از 129 پوند پيدا خواهيد كرد.

پس چرا از تله چربي گير استفاده كنيم؟ چرا آنها مهم هستند؟

چربي گير مشكل بزرگي است. با توجه به اينكه مردم بيشتر از هميشه بيرون غذا مي خورند و رستوران هاي بيشتري ساخته مي شود، چربي بيشتري بايد دور ريخته شود. چگالي مه تقريباً 10 تا 15 درصد كمتر از آب است و هنگامي كه مه سرد شود شروع به بسته شدن و سفت شدن مي كند، اين زماني است كه به يك مشكل مهم تبديل مي شود. در زماني كه چربي گير را در سيستم زهكشي مي‌ ريزيد مشكلي به نظر نمي ‌رسد، اما با گذشت زمان، گريس باعث انسداد و سرريز مي‌شود كه مي‌تواند به طور بالقوه به اموال آسيب برساند و باعث آلودگي محيطي آب محلي شود. چربي گيرها چربي را به دام مي اندازند و اطمينان حاصل مي كنند كه گريس مشكلي ايجاد نمي كند.

اگر شما يك سازمان بزرگتر يا يك شركت تجاري هستيد، طبق قانون موظف هستيد كه يك دستگاه چربي گير در محل خود داشته باشيد. اگر چه چربي گير دستگاه هاي نسبتاً ساده اي هستند، اما هدف زيادي دارند و مي توانند در درازمدت در زمان و هزينه شما صرفه جويي كنند. اگر چربي گير را از يك شركت معتبر مانند فروشگاه چربي گير خريداري كنيد، كيفيت عالي با قيمت مقرون به صرفه دريافت خواهيد كرد.

روش كار چربي گير چگونه است؟

چربي گير با گرفتن هر چيزي كه از لوله فاضلاب پايين برود شامل آب، چربي و ساير مواد مايع و جامد كار مي‌كند و اين كار را به خوبي انجام داده و چربي گيرها را از فاضلاب جدا مي‌كند. چربي گير متشكل از دو لگن جداگانه مخصوص تصفيه فاضلاب مي ‌باشد. لگن اول با هر ماده‌اي كه از لوله فاضلاب سينك پايين برود پر مي ‌شود. آنجا مواد خنك مي‌شوند و زماني كه چربي سرد شود سفت شده و تبديل به ماده جامد مي ‌شود و به روي آب مي ‌رود. چربي گير ‌هاي سفت شده و مواد جامد به سطح آب شناور مي ‌گردند و از مايع كف لگن اول جدا مي ‌شوند. در كف لگن اول لوله‌ اي وجود دارد كه به مايع لگن اول اجازه ميدهد وارد لگن دوم شود و در آنجا بمانند. از لگن دوم به جهت جدا كردن چربي‌ گير هاي اضافي كه از لگن اول جا مانده‌اند استفاده مي‌شود. يعني تصفيه دوم در لگن دوم انجام مي‌شود. بنابراين فرآيند مجددا اجرا مي‌ شود. براي اينكه چربي گير پلي اتيلن به درستي كار كند بايد مرتبا تميز شود. در صورتي كه تانك چربي گير پر شود مجموعه چربي گير از كار مي‌افتد و ديگر چربي گير فاضلاب را از آن جدا نمي ‌كند.

مدت زمان نگهداري چربي گير داخل اين نوع چربي گير چقدر است؟

تمام چربي گير هايي كه ارائه مي شود داراي دستگاه هاي كنترل كننده جريان هستند، بنابراين در اكثر مواقع نيازي به نگراني در مورد اين مسئله نيست. كنترل جريان باعث كاهش نسبت مي شود و بنابراين زمان كافي را براي نگهداري فاضلاب درون چربي گيري ايجاد مي كند.

چربي گير فايبرگلاس

يكي از محصولات بسيار حائز اهميت و پركاربرد امروزي مخزن فايبرگلاس ، چربي گير آشپزخانه فايبرگلاس مي باشد . چربي گير فايبرگلاس بيشترين استفاده را در بين انواع مختلف چربي گير هاي رستوران دارد. چون هم قابليت حمل و نصب آسان و جداسازي بهتر مواد از يكديگر ( منظور دانه گير چربي گير فايبرگلاس ) دارا است كه اين باعث تمايز چربي گير فايبرگلاس نسبت به ساير چربي گير ها شده است. البته ويژگي بسيار بارز ديگر چربي گير فايبرگلاس، چربي گريز بودن جنس بدنه فايبرگلاس است.

كاربرد چربي گير

چربي گير قبل از آنكه سيستم و يا دستگاهي جهت جداسازي روغن از آب يا پساب انتخاب شود لازم است تا نوع پساب روغني كه بايد مورد تصفيه قرار گيرد مشخص شود. در اين قسمت كلمه ‌ي روغن در شكل كلي به فاز غير آبي اطلاق و آب به فاز مايع اطلاق مي‌شود

بعد از مدت زمان كافي تماس بين آب و روغن، روغن با حضور در فاز آبي به صورت ‌هاي مختلف مي ‌تواند سبب آلودگي آب شود. اين اشكال مختلف روغن عبارتند از: روغن آزاد، روغن به شكل امولسيون، روغن محلول، امولسيون هاي پايدار شيميايي و ذرات معلق احاطه شده توسط روغن

محل نصب چربي گير

گريس تراپ بايد در جايي نصب شود كه دسترسي به آن راحت و آسان باشد و شما بتوانيد هر زمان كه مي خواهيد از آن بازديد كنيد، آن را تميز و پاكسازي نماييد و روغن ها و چربي هاي جمع شده را جمع آوري كنيد. سعي كنيد دستگاه تا جايي كه ممكن است به محل توليد فاضلاب نزديك باشد زيرا با اين كار طول لوله كشي بسيار كمتر مي شود و احتمال گرفتگي آن نيز كاهش پيدا مي كند. انجام اين كار همچنين باعث مي شود كه ذرات چربي و روغني كه در فاضلاب وجود دارند، خيلي راحت تر و بهتر جدا شوند. تا جايي كه ممكن است دستگاه را دور از مناطق مسكوني و محل عبور و مرور وسايل نقليه نصب كنيد.

هنگام نصب اين مخزن تله چربي بايد حتما نكاتي را رعايت كنيد كه اين نكات عبارتند از:

- فوندانسيون استاندارد و با استحكام كافي اجرا كنيد.

- براي رسيدن به شيب مناسب، لوله ورودي را در عمق مناسبي جاي گذاري كنيد.

- پوشش خاك از ضخامت كافي برخوردار باشد.

- براي جلوگيري از غوطه وري در نقاطي كه سطح تراز آب بالاتر است، كارهاي لازم را انجام دهيد.

- از تسمه براي نگه داشتن مخزن استفاده كنيد.

- در صورت نياز پايه هاي مخزن را به فونداسيون بولت كنيد.

- از فلنج هايي كه مي توانند چربي گير را به صورت افقي نگه دارند، استفاده نماييد.

چربي گير پلي اتيلن:

نوع ديگري از چربي گير ها كه در سيستم هاي چربي گير فاضلاب آشپز خانه ها و رستوران ها مي توان از آن استفاده كرد چربي گير پلي اتيلن مي باشد كه به جهت عمليات پيش فرض و حذف روغن و چربي از پساب هاي فاضلاب آشپزخانه كاربرد هاي بسياري دارند .

مكانيزم اصلي اين نوع چربي گير ها به اين صورت است كه مي تواند موجب حذف ذرات معلق چربي و روغن در پساب فاضلاب هاي آشپزخانه اشاره نمود. جنس اين دستگاه از نوع پلي اتيلن PE100 مي باشد كه به دو صورت افقي و عمودي با توجه به نياز كارفرما ساخته مي شود و همچنين اتصالات موجود بر روي اين دستگاه از نوع فلنچ و لوله در ورودي و خروجي و داراي ونت مي باشد و همچنين از اين نوع چربي گير مناسب رستوران ها و آشپزخانه هاي تجاري و حتي مسكوني ، كارواش ها و هتل ها نيز مي توان استفاده نمود .

مكانيزم عملكرد اين نوع از چربي گيرها به اين صورت است كه پساب هاي موجود در آشپزخانه كه شامل روغن و چربي و ذرات معلق از طريق لوله هاي فاضلابي وارد مخزن جداسازي مي شود كه در آنجا محيطي آرام تعبيه شده تا چربي و روغن كه داراي وزن سبكتري هستند به سطح آب آمده و ذرات معلق در كف ته نشين مي شوند و سپس پسابي كه فاقد چربي و روغن بوده توسط لوله اي U شكل وارد قسمت دوم چربي گير مي شود كه در آن مرحله چربي زدايي نهاي شكل مي گيرد در صورت وجود ذرات كوچكتر از بين برود و آب زلال از دستگاه چربي گير خارج شود.

طمكانيسم عملكرد چربي گير بتني

مكانيسم كلي عملكرد چربي گير ها،‌ بدين صورت است كه، آب و روغن كه قطعا حاوي ميزاني رسوبات معلق نيز هستند وارد مخزن اوليه مي شوند، در اين مخزن كمي سرد مي شوند و در عين حال محلول به آرامش مي رسد. در پي اين موضوع، نيروي جاذبه، رسوبات را ته نشين مي كند و اختلاف دانسيته آب و روغن باعث مي شود تا روغن و آب از يكديگر جدا شوند. در واقع درون مخزن ۳ فاز مختلف داريم. استفاده از يك پارو براي جمع كردن روغن روي فاضلاب استفاده كرد، سپس فاضلاب جدا شده توسط يك لوله به مخزن ديگر و يا لوله هاي انتقال فاضلاب وارد مي شود. روغن و لجن بازمانده مي توانند وارد مخزن ديگر و در نهايت تخليه شوند. اگر مخزن بيش از ۵۰ درصد ظرفيت خالي نداشت، عملكرد سيستم مختل مي شود. حال ممكن است كه روش اصلي چربي گير هاي بتني با يك ديگر متفاوت باشد كه تحت اين شرايط، بايد انتخاب صحيحي انجام دهيد.

نكات مهم هنگام خريد چربي گير DAF

هنگام خريد پكيج چربي گير DAF حتما يك سري نكات و موارد را رعايت كنيد و با آگاهي و دانش كامل اقدام به خريد نماييد تا از نتيجه و انتخاب نهايي راضي باشيد. در زير به اين نكات مهم اشاره كرده ايم.

- حتما با مكانيزم عملكرد چربي گير آشنا شويد.

- چگونگي محاسبه ظرفيت چربي گير را ياد بگيريد.

- ابعاد و ظرفيت چربي گير را بدانيد و با توجه به آن محل نصب پكيج را از قبل مشخص كنيد.

- سايز لوله هاي ورودي و خروجي محل كار خود را، به چاه جذبي يا اگوي شهري، به طور دقيق بدانيد.

- تمام مراحل نصب، راه اندازي و استفاده از سيستم چربي گير را ياد بگيريد.

- از زمان دقيق تعويض فيلتر هاي چربي پكيج آگاه شويد.

- حتما نكات مهم در مورد تميز كردن و نگهداري از چربي گير را ياد بگيريد.

- قيمت دقيق و ويژگي هاي انواع مختلف چربي گير را بدانيد و با توجه به آنها سيستم مورد نياز خود را انتخاب كنيد.

چربي گيرها غيرفعال مانند مخازن هستند

تله ‌هاي چربي گير غيرفعال، چربي، روغن، گريس، (FOG) و مواد جامد مواد غذايي را ذخيره و جمع مي‌ كنند تا زماني كه چربي ‌گير به بيرون پمپ شود. تله‌هاي چربي غيرفعال به زمان نياز دارند تا FOG از فاضلاب جدا شود و ته نشين شود (زمان نگهداري). ماشين ظرفشويي اتوماتيك به چربي گير متصل نمي شود زيرا خروجي فاضلاب با حجم بالا از گير چربي دور مي زند. اندازه گيري چربي گير بزرگتر از اندازه محاسبه شده مهم است (فقط تا اندازه موجود بعدي گرد كنيد). يك چربي گير كه بسيار بزرگ است دوره هاي طولاني تري بين پمپاژها خواهد داشت. گريس پوسيده بر ساختار چربي گير تأثير منفي مي گذارد.

دستگاه هاي بازيابي چربي گير جريان فاضلاب را كنترل مي كنند

يك دستگاه بازيابي چربي گير را از فاضلاب هنگام ورود به دستگاه جدا مي كند. چربي گير جريان پساب يا فاضلاب را كنترل مي كند. فاضلاب با دبي بالا (ماشين ظرفشويي اتوماتيك) از چربي گير عبور نمي كند. يك سينك 3 محفظه تنها در صورتي دوره زماني زهكشي طولاني تري خواهد داشت كه دستگاه بازيابي چربي گير كمتر از اندازه باشد.

بهبود عملكرد چربي گير رستوران

ميزان اثر بخشي و موثر بودن چربي گير رستوران به عوامل مختلفي از جمله نوع طراحي، محل آشپزخانه، سيستم هاي زهكشي و اندازه و عملكرد آشپزخانه و... بستگي دارد.

به طور متوسط يك چربي گير رستوراني تك مرحله اي از 50٪ تا 90٪ چربي ها، روغن ها و مواد جامدي كه به آن وارد مي شوند را تصفيه و از آب مي زدايد. بيشتر چربي گير مخازن تك محفظه اي هستند. براي افزايش اثربخشي كنترل و كنترل ميزان چربي گير، مي توان از 2 يا بيشتر واحد به صورت پشت سر هم استفاده كرد و يا مي توان از چربي گير يك مرحله اي با نصب سيستم دوز چربي گير بيولوژيكي استفاده نمود.

قليايي

چربي گير به روش قليايي باعث مرطوب شدن سطح قطعه، هيدروليز چربي و پراكنده شدن چربي در محلول و نرم سازي آن مي شود.اين نوع تميز كننده ها را مي توان به صورت اسپري دستي و يا اتوماتيك، دستمال كشي و يا روش غوطه وري به كار برد.درفرآيند تميزكاري روش قليايي مي توان از عواملي همچون گرما، جريان الكتريكي و يا همزن استفاده نمود.

خنثي

در اين نوع از چربي گيري از شوينده هاي خنثي به عنوان پاك كننده اوليه استفاده مي شود. همچنين همانند چربي گير قليايي مي توان در روش هاي اسپري دستي و اتوماتيك، دستمال كشي و يا روش غوطه وري استفاده كرد. زمان فرايند، غلظت و دماي اين نوع شوينده ها به روش به كار گرفته شده بستگي دارد.

اسيدي

از اين نوع چربي گير براي رفع زنگ زدگي و ديگر عوامل ناشي از خوردگي به كار مي رود.پاك كننده هاي اسيدي به طور معمول به صورت غوطه وري استفاده مي شوند.

در موارد محدودي نيز مي توان از پاك كننده هاي اسيدي ملايم به روش پاششي استفاده كرد .در روش چربي گير اسيدي، دماي فرايند تميزكاري اسيدي و مدت زمان چربي گيري توسط آن، معمولا نسبت به پاك كننده هاي قليايي پايين تر است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر به صفحه https://holding-bartar.com مراجعه نماييد.

 

ادامهـ مطلبـ
چربي گير هلدينگ صنايع برتر، چربي گير، چربي گير پلي اتيلن، چربي گير آشپزخانه، چربي گير رستوران، قيمت چربي گير، چربي گير صنعتي، چربي گير فايبرگلاس، چربي گير فاضلاب، چربي گير ADF، چربي گير استيل، چربي گير كامپوزيت، چربي گير بتني، چربي گير دستي، چربي گير اتوماتيك، چربي گير ثقلي،

مخزن سپتيك هلدينگ صنايع برتر

مخزن سپتيك

سپتيك تانك، دستگاهي است كه سر راه فاضلاب خروجي از ساختمان قرار مي‌گيرد و تمامي فاضلاب جامد خارج شده از منبع توليد فاضلاب را به مايع تبديل مي‌كند و از گرفتگي سوراخ چاه جذبي جلوگيري مي‌كند. در حقيقت به واسطه استفاده از سپتيك تانك، فاضلاب خروجي از ساختمان BOD5 خود را در حد 55 درصد از دست مي‌دهد و آماده جذب درون چاه جذبي مي ‌شود.

از مخزن سپتيك مي توان براي تصفيه فاضلاب ساختمانهاي منفرد در ساختمان يا براي كل جامعه، در تالاب استفاده كرد. فاضلاب از طريق لوله هاي فاضلاب به مخزن سپتيك يا در خانه يا در تالاب منتقل مي شود.

سه بخش اصلي يك سيستم مخزن سپتيك خانگي استاندارد

مخزن سپتيك

هدف از مخزن سپتيك جدا كردن مواد جامد از فاضلاب، ذخيره سازي و تجزيه بخشي از مواد جامد تا حد ممكن است، در حالي كه اجازه مي دهد تا مايع (يا پساب) به محل زهكشي (ميدان تخليه) سرازير شوند.

ميدان تخليه

پس از حل شدن مواد جامد در مخزن سپتيك، فاضلاب مايع (يا پساب) به قسمت زهكشي تخليه مي گردد. ميدان تخليه، همچنين به عنوان يك ميدان جذب يا آبشويي شناخته مي گردد.

خاك

خاك، قسمت زيرين زهكشي تصفيه و دفع نهايي پساب مخزن سپتيك را فراهم مي نمايد. پس از انتقال فاضلاب به داخل خاك، ارگانيسم هاي موجود در خاك پس از تصفيه پساب به سمت پايين و خارج آمده و در نهايت وارد آب هاي زير زميني يا سطحي مي شوند. نوع خاك همچنين بر اثربخشي ميدان زهكشي تأثير مي گذارد. به عنوان مثال، خاك هاي رسي به ريز دانه بودن، فاضلاب زيادي را از خود عبور نمي دهند، اما خاك ماسه اي به دليل درشت دانه بودن، فاضلاب بيشتري را عبور مي دهد.

فوايد مخزن سپتيك فاضلاب خانگي

مخزن سپتيك خانگي براي محيط زيست مناسب است

اين سيستم با استفاده از فرآيند فيلتر طبيعي خاك، زباله ها را از بين مي برند. فاضلاب ابتدا قبل از سرانجام يافتن در محل آبشويي يا ميدان زهكشي توسط مخزن سپتيك فيلتر مي گردد. پس از خارج شدن فاضلاب از مخزن سپتيك، باكتري ها توسط خاك فيلتر شده و اين باعث مي گردد آب از استفاده مجدد در امان باشد. استفاده از سپتيك تانك فاضلاب خانگي باعث مي گردد جداول آب محلي به طور طبيعي دوباره پُر شوند. جداول آب محلي از طبيعت منطقه بهره مي برند و مخزن سپتيك با بازيافت فاضلاب به اين چرخه ياري مي نمايند.

مخزن سپتيك فاضلاب خانگي سالها ماندگار است

يك مخزن سپتيك تا زماني كه به درستي نگهداري و به طور منظم پمپ گردد مي تواند چندين سال دوام آورد. در بيشتر موارد، دوام سپتيك فاضلاب بين 20 تا 40 سال به طول مي انجامد. استفاده از يك مخزن سپتيك براي مدت زمان طولاني تر با مراقبت و نگهداري مناسب امكان پذير است. پيدا كردن يك متخصص براي نگهداري منظم مخزن و جلوگيري از گرفتگي و ساير موارد مهم است.

مخزن سپتيك فاضلاب يك گزينه مقرون به صرفه است

نصب لوله هاي جديد براي از بين بردن پساب به وسيله سيستم فاضلاب عمومي معمولاً گران تر از استفاده از مخزن سپتيك است. اگر ملك بزرگي داريد، احتمالاً يك سيستم سپتيك گزينه مقرون به صرفه تري براي شما خواهد بود. هزينه نصب يك مخزن بسته به عملكرد مكاني كه در آن قرار داريد متفاوت است. در دراز مدت هزينه پمپ مخزن سپتيك، پمپاژ و نگهداري مخزن، كمتر از آن چيزي خواهد بود كه با استفاده از سيستم فاضلاب عمومي هزينه خواهد داشت.

اجراي مخزن سپتيك فاضلاب خانگي چگونه است؟

نصب سيستم دفع زباله به يك مخزن سپتيك خانگي براي سلامتي و بهداشت مهم است. اگر خانه شما در مكاني واقع شده باشد كه هنوز سيستم فاضلاب زيرزميني وجود ندارد، يك سيستم سپتيك لازم خواهد بود. هزينه هاي بهداشت عمومي براي مجوزهاي ساخت سيستم مخزن سپتيك تا حدودي به اين كه در كدام شهر زندگي مي كنيد بستگي دارد.

قبل از آغاز حفاري

همواره ايده خوبي است كه قبل از آغاز كار ساخت وساز واقعي، يك ارزيابي مناسب از كار مورد نظر انجام گردد. قبل از حفاري، ايده خوبي است كه بهترين مكان براي ساختن يك سيستم سپتيك فاضلاب خانگي در حياط خلوت، زير گاراژ يا هر طرف مجاور خيابان را به دست آوريد. انتخاب محل قبل از آغاز حفاري براي سيستم مخزن سپتيك يك مرحله اساسي در فرايند كار است. اشتباهاتي كه در هنگام نصب مخزن سپتيك ايجاد شده است مي تواند منجر به خرابي كل سيستم گردد و نه تنها تعميرات پرهزينه، بلكه يك شرايط بسيار نامطبوع را ايجاد مي نمايد (خارج شدن فاضلاب).

اندازه مخزن سپتيك

ابعاد ساخت مخزن سپتيك با توجه به اندازه خانواده و يا ملك مورد نظر تعيين مي گردد. براي محلي كه ساختمان در آن قرار گرفته است، از استانداردهاي مورد نظر استفاده كنيد. اين بهترين روش براي به دست آوردن ابعاد مخزن سپتيك است كه مي توانيد براي ساخت سيستم سپتيك فاضلاب خانگي خود استفاده كنيد. اندازه سيستم همچنين ميزان پمپاژ سپتيك را تعيين مي نمايد.

ايجاد نقشه ها

قبل از آغاز ساخت سيستم مخزن سپتيك بايد نقشه هايي را تهيه كرد كه احتياجهاي بخش بهداشت محلي را برآورده سازد. سطح واقعي جزئيات مورد احتياج بايد به خوبي در نقشه هاي اجرايي آورده شده باشد. با اين وجود، كليه ساختمان ها، پياده راه ها، خطوط املاك، ديوارهاي نگهدارنده و محل سوراخ هاي تست اصلي بايد نشان داده شوند.

طراحي ميدان تخليه

طرح ميدان تخليه به حداقل دو سنگر با اندازه مساوي احتياج دارد. جداسازي جريان آب به دو، سه يا چند خط با يك جعبه توزيع انجام مي گردد. جعبه توزيع از لوله هاي مجهز به شيرهاي كنترل جريان به شكل شاخه هاي خارج از مركز استفاده مي نمايد كه به طور مساوي جريان بين خطوط تخليه چندگانه را تقسيم مي نمايد. پساب بايد از قسمت ورودي مخزن، به وسيله جعبه توزيع و سنگرهاي جداگانه، به سمت پايين ترانشه حركت كند. اين سنگرها بايد بدون ارتفاع باشند تا آب بر روي كف هر سنگر به راحتي ريخته گردد.

ساخت يك سيستم مخزن سپتيك فاضلاب خانگي

اولين مرحله از فرايند ساخت وساز، ايجاد يك طرح اوليه است. اين طرح براي انتقال نقشه هاي ساختمان به زمين استفاده مي گردد. طرح و مكان كليه قسمت هاي مختلف طراحي مخزن سپتيك بايد بر روي سايت پيش بيني گردد.

هنگامي كه نوبت حفاري در سايت براي آماده سازي نصب مخزن سپتيك و خطوط تخليه مي رسد، براي به دست آوردن بهترين نتيجه، بهتر است از كارشناسان حفاري استفاده كنيد. پس از انجام تمام كارهاي حفاري، ضروري است از نظر بهداشتي تمام فعاليت هاي اجرايي آناليز شوند.

با آماده سازي سايت و مخزن سپتيك ، حالا مي توان اجزاي سيستم را به يكديگر متصل كرد. لوله تخليه سوراخ شده را به لوله خارج شده از مخزن سپتيك وصل كنيد. لوله سوراخ شده را با ماسه و يك ورق نازك از پارچه فيلتر پوشانده تا از آلوده نشدن خاك جلوگيري گردد. در آخر، سنگر را با خاكي كه در ابتدا از سنگر خارج شده است بپوشانيد.

طراحي مخزن سپتيك

مخزن سپتيك خانگي معمولاً از دو مخزن بتوني گرد تشكيل مي شود كه درب آن ها نزديك هم قرار گرفته است. آنها توسط يك لوله متصل مي شوند. اين نوع سپتيك مخزن طوري طراحي شده است كه حداكثر 10 نفر از آن استفاده مي كنند. مخازن گرد در يك كارخانه ساخته و ساخته مي شوند و به محل (مكاني) محل استفاده منتقل مي شوند.

يك سيستم مخزن سپتيك گرد

مخزن سپتيك همچنين مي تواند يك مخزن بتوني مستطيلي منفرد باشد كه داراي ديواره جدا كننده در آن باشد. يك مخزن سپتيك مستطيل شكل براي استفاده بيش از 10 نفر طراحي شده و اغلب براي تصفيه فاضلاب در يك تالاب استفاده مي شود. مخزن در محلي كه قرار است مورد استفاده قرار گيرد ساخته شده است.

يك سيستم مخزن سپتيك مستطيل شكل

مخزن سپتيك هميشه به دو قسمت تقسيم مي شوند كه اندازه قسمت اول دو برابر قسمت دوم است. در سپتيك تانك هاي گرد ، تفكيك به دو مخزن اين تقسيم را فراهم مي كند. در مخازن مستطيل ، ديوار تقسيم كننده تقسيم را فراهم مي كند. اين ديوار در زير سطح فاضلاب يك سوراخ در آن ايجاد مي كند تا پساب از قسمت اول به قسمت دوم منتقل شود.

مخزن سپتيك گرد داراي ته و درب بتوني هستند. مخازن مستطيلي معمولاً داراي ته و درب بتوني هستند ، اما ممكن است برخي از آنها درب فلزي داشته باشند. درب ها را مي توان براي نگهداري برداشته و IO در آنها باشد.

مقررات (قوانيني) بسياري وجود دارد كه نياز به ساخت ، قرارگيري و نصب مخزن سپتيك به روشي خاص دارد. اين قوانين توسط مقامات محلي كنترل مي شود.

بسيار مهم است كه بفهميد آيا اين مقررات توسط پيمانكاران يا كسي كه در آن سپتيك مخازن جديدي نصب كرده است يا خير ، از آنها پيروي مي كند. بهتر است با EHO محلي تماس بگيريد تا بررسي كنيد آيا تأييد لازم براي ساخت نصب سيستم دفع مخزن سپتيك داده شده است.

نحوه كار مخزن سپتيك

مخزن سپتيك قبل از استفاده بايد با آب پر شود. آب به شروع تصفيه فاضلاب توسط باكتري ها كمك مي كند.

تصفيه فاضلاب توسط باكتريها مواد زائد را به پساب (فاضلاب) و ماده جامدي به نام لجن تبديل مي كند. پساب به مجراي تخليه ليچ ، فاضلاب فرانسوي يا تالاب منتقل مي شود.

مواد موجود در مخزن سپتيك توسط پوسته سختي معروف به پتوي كفگير پوشانده مي شود. اين پتو به عنوان يك مهر و موم هوا عمل مي كند كه هوا را از فاضلاب دور نگه مي دارد. كمبود هوا به تجزيه فاضلاب توسط باكتري ها كمك مي كند.

لجن در انتهاي مخازن جمع مي شود. در نهايت لجن زيادي در مخزن وجود خواهد داشت و بايد آن را بيرون كشيد و لجن را به درستي دفع كرد.

با تقسيم شدن دو مخزن سپتيك يا سپتيك تانك مستطيل به دو قسمت ، بيشتر لجن در مخزن سپتيك يا مقطع اول مي ماند. در مخزن سپتيك يا بخش دوم ، فاضلاب تحت تصفيه بيشتر قرار مي گيرد تا مواد جامد از بين برود.

تميز كردن مخزن سپتيك: هر چند سال يكبار نياز است

اگر مخزن سپتيك به طور منظم تميز نشود (ظرف 1 سال براي مخازن كوچكتر) ، سموم و مواد ضد باكتري تجمع مي يابد و باعث از بين رفتن باكتري هاي حياتي مي شود كه مواد زائد را تجزيه مي كنند.

بسياري از پاك كننده هاي خانگي لجن و مواد زائد جامد را در مخازن سپتيك و خطوط تخليه ايجاد مي كنند. اين منجر به خرابي سيستم سپتيك مي شود ، منظور ما از خرابي اين است كه زباله هاي جامد سيستم را مسدود كرده و به داخل جريان آب يا از شبكه مشبك خارج مي شوند.

مخزن سپتيك 35 مترمكعب

مخزن سپتيك 35 مترمكعب با قطر 2.5 متر و طول 7.1 متر توليد مي شود

داراي يك ديوايدر به ارتفاع 2.43 به فاصله 4.68 متري ورودي سپتيك تانك و 2.48 متري از قسمت انتهايي سپتيك تانك ساخته مي شود

يك لوله ورودي و خروجي با قطر 125 ميليمتر به همراه يك سيفون و فلنچ در دو طرف مخزن سپتيك تعبيه مي شود

چهار عدد پايه در قسمت زيرين سپتيك تانك به قطر 250 ميليمتر براي جلوگيري از غلط خوردن مخزن سپتيك جوش مي خورد

داراي ونت 2 اينچ انتقال گاز و دو عدد دريچه بازديد به قطر  600 ميليمتر تعبيه شده است

داراي ضخامت بدنه 6 الي 12 سانتيمتر مي باشد

منفذ هاي تعبيه شده در مركز ديوايدر به قطر 300 ميليمتر تعبيه شده است.

اتصالات مخزن سپتيك

‏‎براي مخزن سپتيك يا سپتيك تانك پلي اتيلن حتما بايد مجراي عبور هوا تعبيه شده باشد‎.

‏‎اتصالات حتما بايد با آب بندهاي سيليكوني، آب بند شوند‎.‎

توجه: ‎عدم رعايت هر يك از نكات زير باعث باطل شدت گارانتي دستگاه سپتيك پلي اتيلني خواهد شد

‏1‏‎- ‎ هيچ مخزن سپتيك يا سپتيك تانك پلي اتيلن را در گل رس اشباع شده با آب دفن نكنيد زيرا مي ‌تواند سبب متلاشي شدن مخزن شود‎.

‏2‏‎- ‎ مخازن ضد حريق نيستند، از اين رو از قرار دادن آن‌ها در نزديكي شعله آتش و يا گرماي بيشتر از 82 درجه سلسيوس خودداري كنيد‎.

‏3- ‎ مخازن سپتيك پلي اتيلني را زير مسير وسايل نقليه و ماشين آلات قرار ندهيد. مگر اينكه قبلا در اين خصوص با كارخانه توليد مخزن سپتيك اين موضوع را ‏در ميان گذاشته باشيد‎.

‏4‏‎- ‎ اين مخازن فقط براي ذخيره سازي آب و فاضلاب طراحي شده ‌اند، از اين رو از آن ‌ها استفاده ‌هاي ديگر نشود. براي استفاده بمنظور مخزن ذخيره سيالات شيميايي ‏افزودني هاي خاصي مي بايست به مخزن سپتيك اضافه گردد‎.

‏5‏‎- ‎ مخازن سپتيك نبايد مدت زمان زيادي خالي بمانند و بلافاصله پس از خالي شدن بايد حداقل تا ¼ حجمشان پر از آب شود‎.

‏6‏‎- ‎ از مخزن سپتيك بايد در برابر اشياء تيز و برنده محافظت شود‎.‎

جهت كسب اطلاعات بيشتر به صفحه https://holding-bartar.com مراجعه نماييد.

ادامهـ مطلبـ
مخزن سپتيك هلدينگ صنايع برتر، سپتيك تانك، سپتيك تانك پلي اتيلن، قيمت مخزن سپتيك، فروش مخزن سپتيك،

درباره ما

رمزینه بارکد

جستجوگر

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 51
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 496

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان