لوله پلي اتيلن

لوله پلي اتيلن

ایجاد وبلاگ رایگان

چربي گير هلدينگ صنايع برتر

چربي گير

چربي گير دستگاه هاي لوله كشي با قابليت نصب آسان هستند كه براي جذب (يا به دام انداختن) چربي ها، روغن ها و گريس (FOG) قبل از ورود به سيستم زهكشي اصلي طراحي شده اند. آنها يك وسيله ضروري و ضروري براي تمام آشپزخانه هاي تجاري بريتانيا هستند. در اينجا در فروشگاه چربي گير، همه چيزهايي را كه هنگام جستجوي يك چربي گير آشپزخانه صنعتي به آن نياز داريد، از مدل هاي فولادي ضد زنگ ما گرفته تا چربي گيرهاي با روكش اپوكسي، و همه چيز از 129 پوند پيدا خواهيد كرد.

پس چرا از تله چربي گير استفاده كنيم؟ چرا آنها مهم هستند؟

چربي گير مشكل بزرگي است. با توجه به اينكه مردم بيشتر از هميشه بيرون غذا مي خورند و رستوران هاي بيشتري ساخته مي شود، چربي بيشتري بايد دور ريخته شود. چگالي مه تقريباً 10 تا 15 درصد كمتر از آب است و هنگامي كه مه سرد شود شروع به بسته شدن و سفت شدن مي كند، اين زماني است كه به يك مشكل مهم تبديل مي شود. در زماني كه چربي گير را در سيستم زهكشي مي‌ ريزيد مشكلي به نظر نمي ‌رسد، اما با گذشت زمان، گريس باعث انسداد و سرريز مي‌شود كه مي‌تواند به طور بالقوه به اموال آسيب برساند و باعث آلودگي محيطي آب محلي شود. چربي گيرها چربي را به دام مي اندازند و اطمينان حاصل مي كنند كه گريس مشكلي ايجاد نمي كند.

اگر شما يك سازمان بزرگتر يا يك شركت تجاري هستيد، طبق قانون موظف هستيد كه يك دستگاه چربي گير در محل خود داشته باشيد. اگر چه چربي گير دستگاه هاي نسبتاً ساده اي هستند، اما هدف زيادي دارند و مي توانند در درازمدت در زمان و هزينه شما صرفه جويي كنند. اگر چربي گير را از يك شركت معتبر مانند فروشگاه چربي گير خريداري كنيد، كيفيت عالي با قيمت مقرون به صرفه دريافت خواهيد كرد.

روش كار چربي گير چگونه است؟

چربي گير با گرفتن هر چيزي كه از لوله فاضلاب پايين برود شامل آب، چربي و ساير مواد مايع و جامد كار مي‌كند و اين كار را به خوبي انجام داده و چربي گيرها را از فاضلاب جدا مي‌كند. چربي گير متشكل از دو لگن جداگانه مخصوص تصفيه فاضلاب مي ‌باشد. لگن اول با هر ماده‌اي كه از لوله فاضلاب سينك پايين برود پر مي ‌شود. آنجا مواد خنك مي‌شوند و زماني كه چربي سرد شود سفت شده و تبديل به ماده جامد مي ‌شود و به روي آب مي ‌رود. چربي گير ‌هاي سفت شده و مواد جامد به سطح آب شناور مي ‌گردند و از مايع كف لگن اول جدا مي ‌شوند. در كف لگن اول لوله‌ اي وجود دارد كه به مايع لگن اول اجازه ميدهد وارد لگن دوم شود و در آنجا بمانند. از لگن دوم به جهت جدا كردن چربي‌ گير هاي اضافي كه از لگن اول جا مانده‌اند استفاده مي‌شود. يعني تصفيه دوم در لگن دوم انجام مي‌شود. بنابراين فرآيند مجددا اجرا مي‌ شود. براي اينكه چربي گير پلي اتيلن به درستي كار كند بايد مرتبا تميز شود. در صورتي كه تانك چربي گير پر شود مجموعه چربي گير از كار مي‌افتد و ديگر چربي گير فاضلاب را از آن جدا نمي ‌كند.

مدت زمان نگهداري چربي گير داخل اين نوع چربي گير چقدر است؟

تمام چربي گير هايي كه ارائه مي شود داراي دستگاه هاي كنترل كننده جريان هستند، بنابراين در اكثر مواقع نيازي به نگراني در مورد اين مسئله نيست. كنترل جريان باعث كاهش نسبت مي شود و بنابراين زمان كافي را براي نگهداري فاضلاب درون چربي گيري ايجاد مي كند.

چربي گير فايبرگلاس

يكي از محصولات بسيار حائز اهميت و پركاربرد امروزي مخزن فايبرگلاس ، چربي گير آشپزخانه فايبرگلاس مي باشد . چربي گير فايبرگلاس بيشترين استفاده را در بين انواع مختلف چربي گير هاي رستوران دارد. چون هم قابليت حمل و نصب آسان و جداسازي بهتر مواد از يكديگر ( منظور دانه گير چربي گير فايبرگلاس ) دارا است كه اين باعث تمايز چربي گير فايبرگلاس نسبت به ساير چربي گير ها شده است. البته ويژگي بسيار بارز ديگر چربي گير فايبرگلاس، چربي گريز بودن جنس بدنه فايبرگلاس است.

كاربرد چربي گير

چربي گير قبل از آنكه سيستم و يا دستگاهي جهت جداسازي روغن از آب يا پساب انتخاب شود لازم است تا نوع پساب روغني كه بايد مورد تصفيه قرار گيرد مشخص شود. در اين قسمت كلمه ‌ي روغن در شكل كلي به فاز غير آبي اطلاق و آب به فاز مايع اطلاق مي‌شود

بعد از مدت زمان كافي تماس بين آب و روغن، روغن با حضور در فاز آبي به صورت ‌هاي مختلف مي ‌تواند سبب آلودگي آب شود. اين اشكال مختلف روغن عبارتند از: روغن آزاد، روغن به شكل امولسيون، روغن محلول، امولسيون هاي پايدار شيميايي و ذرات معلق احاطه شده توسط روغن

محل نصب چربي گير

گريس تراپ بايد در جايي نصب شود كه دسترسي به آن راحت و آسان باشد و شما بتوانيد هر زمان كه مي خواهيد از آن بازديد كنيد، آن را تميز و پاكسازي نماييد و روغن ها و چربي هاي جمع شده را جمع آوري كنيد. سعي كنيد دستگاه تا جايي كه ممكن است به محل توليد فاضلاب نزديك باشد زيرا با اين كار طول لوله كشي بسيار كمتر مي شود و احتمال گرفتگي آن نيز كاهش پيدا مي كند. انجام اين كار همچنين باعث مي شود كه ذرات چربي و روغني كه در فاضلاب وجود دارند، خيلي راحت تر و بهتر جدا شوند. تا جايي كه ممكن است دستگاه را دور از مناطق مسكوني و محل عبور و مرور وسايل نقليه نصب كنيد.

هنگام نصب اين مخزن تله چربي بايد حتما نكاتي را رعايت كنيد كه اين نكات عبارتند از:

- فوندانسيون استاندارد و با استحكام كافي اجرا كنيد.

- براي رسيدن به شيب مناسب، لوله ورودي را در عمق مناسبي جاي گذاري كنيد.

- پوشش خاك از ضخامت كافي برخوردار باشد.

- براي جلوگيري از غوطه وري در نقاطي كه سطح تراز آب بالاتر است، كارهاي لازم را انجام دهيد.

- از تسمه براي نگه داشتن مخزن استفاده كنيد.

- در صورت نياز پايه هاي مخزن را به فونداسيون بولت كنيد.

- از فلنج هايي كه مي توانند چربي گير را به صورت افقي نگه دارند، استفاده نماييد.

چربي گير پلي اتيلن:

نوع ديگري از چربي گير ها كه در سيستم هاي چربي گير فاضلاب آشپز خانه ها و رستوران ها مي توان از آن استفاده كرد چربي گير پلي اتيلن مي باشد كه به جهت عمليات پيش فرض و حذف روغن و چربي از پساب هاي فاضلاب آشپزخانه كاربرد هاي بسياري دارند .

مكانيزم اصلي اين نوع چربي گير ها به اين صورت است كه مي تواند موجب حذف ذرات معلق چربي و روغن در پساب فاضلاب هاي آشپزخانه اشاره نمود. جنس اين دستگاه از نوع پلي اتيلن PE100 مي باشد كه به دو صورت افقي و عمودي با توجه به نياز كارفرما ساخته مي شود و همچنين اتصالات موجود بر روي اين دستگاه از نوع فلنچ و لوله در ورودي و خروجي و داراي ونت مي باشد و همچنين از اين نوع چربي گير مناسب رستوران ها و آشپزخانه هاي تجاري و حتي مسكوني ، كارواش ها و هتل ها نيز مي توان استفاده نمود .

مكانيزم عملكرد اين نوع از چربي گيرها به اين صورت است كه پساب هاي موجود در آشپزخانه كه شامل روغن و چربي و ذرات معلق از طريق لوله هاي فاضلابي وارد مخزن جداسازي مي شود كه در آنجا محيطي آرام تعبيه شده تا چربي و روغن كه داراي وزن سبكتري هستند به سطح آب آمده و ذرات معلق در كف ته نشين مي شوند و سپس پسابي كه فاقد چربي و روغن بوده توسط لوله اي U شكل وارد قسمت دوم چربي گير مي شود كه در آن مرحله چربي زدايي نهاي شكل مي گيرد در صورت وجود ذرات كوچكتر از بين برود و آب زلال از دستگاه چربي گير خارج شود.

طمكانيسم عملكرد چربي گير بتني

مكانيسم كلي عملكرد چربي گير ها،‌ بدين صورت است كه، آب و روغن كه قطعا حاوي ميزاني رسوبات معلق نيز هستند وارد مخزن اوليه مي شوند، در اين مخزن كمي سرد مي شوند و در عين حال محلول به آرامش مي رسد. در پي اين موضوع، نيروي جاذبه، رسوبات را ته نشين مي كند و اختلاف دانسيته آب و روغن باعث مي شود تا روغن و آب از يكديگر جدا شوند. در واقع درون مخزن ۳ فاز مختلف داريم. استفاده از يك پارو براي جمع كردن روغن روي فاضلاب استفاده كرد، سپس فاضلاب جدا شده توسط يك لوله به مخزن ديگر و يا لوله هاي انتقال فاضلاب وارد مي شود. روغن و لجن بازمانده مي توانند وارد مخزن ديگر و در نهايت تخليه شوند. اگر مخزن بيش از ۵۰ درصد ظرفيت خالي نداشت، عملكرد سيستم مختل مي شود. حال ممكن است كه روش اصلي چربي گير هاي بتني با يك ديگر متفاوت باشد كه تحت اين شرايط، بايد انتخاب صحيحي انجام دهيد.

نكات مهم هنگام خريد چربي گير DAF

هنگام خريد پكيج چربي گير DAF حتما يك سري نكات و موارد را رعايت كنيد و با آگاهي و دانش كامل اقدام به خريد نماييد تا از نتيجه و انتخاب نهايي راضي باشيد. در زير به اين نكات مهم اشاره كرده ايم.

- حتما با مكانيزم عملكرد چربي گير آشنا شويد.

- چگونگي محاسبه ظرفيت چربي گير را ياد بگيريد.

- ابعاد و ظرفيت چربي گير را بدانيد و با توجه به آن محل نصب پكيج را از قبل مشخص كنيد.

- سايز لوله هاي ورودي و خروجي محل كار خود را، به چاه جذبي يا اگوي شهري، به طور دقيق بدانيد.

- تمام مراحل نصب، راه اندازي و استفاده از سيستم چربي گير را ياد بگيريد.

- از زمان دقيق تعويض فيلتر هاي چربي پكيج آگاه شويد.

- حتما نكات مهم در مورد تميز كردن و نگهداري از چربي گير را ياد بگيريد.

- قيمت دقيق و ويژگي هاي انواع مختلف چربي گير را بدانيد و با توجه به آنها سيستم مورد نياز خود را انتخاب كنيد.

چربي گيرها غيرفعال مانند مخازن هستند

تله ‌هاي چربي گير غيرفعال، چربي، روغن، گريس، (FOG) و مواد جامد مواد غذايي را ذخيره و جمع مي‌ كنند تا زماني كه چربي ‌گير به بيرون پمپ شود. تله‌هاي چربي غيرفعال به زمان نياز دارند تا FOG از فاضلاب جدا شود و ته نشين شود (زمان نگهداري). ماشين ظرفشويي اتوماتيك به چربي گير متصل نمي شود زيرا خروجي فاضلاب با حجم بالا از گير چربي دور مي زند. اندازه گيري چربي گير بزرگتر از اندازه محاسبه شده مهم است (فقط تا اندازه موجود بعدي گرد كنيد). يك چربي گير كه بسيار بزرگ است دوره هاي طولاني تري بين پمپاژها خواهد داشت. گريس پوسيده بر ساختار چربي گير تأثير منفي مي گذارد.

دستگاه هاي بازيابي چربي گير جريان فاضلاب را كنترل مي كنند

يك دستگاه بازيابي چربي گير را از فاضلاب هنگام ورود به دستگاه جدا مي كند. چربي گير جريان پساب يا فاضلاب را كنترل مي كند. فاضلاب با دبي بالا (ماشين ظرفشويي اتوماتيك) از چربي گير عبور نمي كند. يك سينك 3 محفظه تنها در صورتي دوره زماني زهكشي طولاني تري خواهد داشت كه دستگاه بازيابي چربي گير كمتر از اندازه باشد.

بهبود عملكرد چربي گير رستوران

ميزان اثر بخشي و موثر بودن چربي گير رستوران به عوامل مختلفي از جمله نوع طراحي، محل آشپزخانه، سيستم هاي زهكشي و اندازه و عملكرد آشپزخانه و... بستگي دارد.

به طور متوسط يك چربي گير رستوراني تك مرحله اي از 50٪ تا 90٪ چربي ها، روغن ها و مواد جامدي كه به آن وارد مي شوند را تصفيه و از آب مي زدايد. بيشتر چربي گير مخازن تك محفظه اي هستند. براي افزايش اثربخشي كنترل و كنترل ميزان چربي گير، مي توان از 2 يا بيشتر واحد به صورت پشت سر هم استفاده كرد و يا مي توان از چربي گير يك مرحله اي با نصب سيستم دوز چربي گير بيولوژيكي استفاده نمود.

قليايي

چربي گير به روش قليايي باعث مرطوب شدن سطح قطعه، هيدروليز چربي و پراكنده شدن چربي در محلول و نرم سازي آن مي شود.اين نوع تميز كننده ها را مي توان به صورت اسپري دستي و يا اتوماتيك، دستمال كشي و يا روش غوطه وري به كار برد.درفرآيند تميزكاري روش قليايي مي توان از عواملي همچون گرما، جريان الكتريكي و يا همزن استفاده نمود.

خنثي

در اين نوع از چربي گيري از شوينده هاي خنثي به عنوان پاك كننده اوليه استفاده مي شود. همچنين همانند چربي گير قليايي مي توان در روش هاي اسپري دستي و اتوماتيك، دستمال كشي و يا روش غوطه وري استفاده كرد. زمان فرايند، غلظت و دماي اين نوع شوينده ها به روش به كار گرفته شده بستگي دارد.

اسيدي

از اين نوع چربي گير براي رفع زنگ زدگي و ديگر عوامل ناشي از خوردگي به كار مي رود.پاك كننده هاي اسيدي به طور معمول به صورت غوطه وري استفاده مي شوند.

در موارد محدودي نيز مي توان از پاك كننده هاي اسيدي ملايم به روش پاششي استفاده كرد .در روش چربي گير اسيدي، دماي فرايند تميزكاري اسيدي و مدت زمان چربي گيري توسط آن، معمولا نسبت به پاك كننده هاي قليايي پايين تر است.

جهت كسب اطلاعات بيشتر به صفحه https://holding-bartar.com مراجعه نماييد.

 

ادامهـ مطلبـ
چربي گير هلدينگ صنايع برتر، چربي گير، چربي گير پلي اتيلن، چربي گير آشپزخانه، چربي گير رستوران، قيمت چربي گير، چربي گير صنعتي، چربي گير فايبرگلاس، چربي گير فاضلاب، چربي گير ADF، چربي گير استيل، چربي گير كامپوزيت، چربي گير بتني، چربي گير دستي، چربي گير اتوماتيك، چربي گير ثقلي،
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده

درباره ما

رمزینه بارکد

جستجوگر

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 33
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 478

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان